.
Türkçe
Genel

Neden sigorta yaptırmalıyım?
Gelişen dünyada; çağdaş bireylerin sahip oldukları varlıkların ve kendisinin başına gelebilecek risklerden kurtulma/devretme ihtiyacı ile “Sigorta” kavramı ortaya çıkmıştır. Kişiler bir ömür boyunca elde ettikleri tüm kazanımları küçük primler karşılığında risk bölüşümü için kurulan Sigorta şirketlerine devredebilmektedirler. Bu imkan dahilinde sigorta bir seçenek değil ihtiyaç olarak karşımızda durmaktadır.

Neden Ertuğrul Sigorta'yı kullanarak poliçe satın alayım? Herhangi bir acenteden ne farkı var?
Ertuğrul Sigorta ile bir çok şirket aracılığıyla teklif verebilen online bir yapı olduğundan, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz ürün hakkındaki içerik ve fiyat bilgilerine anında ulaşabilir ve internet erişiminizin olduğu her ortamdan günün her saatinde kendi başınıza poliçe yapabilme özgürlüğüne sahip olursunuz. Birden çok şirketin teklifine aynı anda kıyaslamalı şekilde ulaşabileceğiniz için, size en uygun olduğunu düşündüğünüz poliçeyi anında satın alabilir, poliçenizi görüntüleyip yazıcınızdan çıktısını alabilirsiniz.

Sigorta işlemleri konusunda yeterli bilgim yok. Web sitesi üzerinden ne aldığımı nasıl anlayabilirim?
Ertuğrul Sigorta’dan alacağınız ürünlere ilişkin içerik ve teminat açıklamaları poliçelerden derlenerek daha kolay anlaşılabilir yapıya getirilerek, birden fazla şirketi karşılaştırabileceğiniz şekilde düzenlenmiştir. Bu sayede aynı anda birçok şirketin teklifini zahmetsizce kıyaslayabilir, teminatların açıklamalarına hemen yanında bulunan info kutusundan ulaşabilirsiniz. İhtiyaç duymanız durumunda dilerseniz 0282 684 64 57’yi arayarak uzman müşteri temsilcilerimizden anında destek alabilir ya da bizim sizi aramamız için not bırakabilirsiniz.

Sadece web sitesi üzerinden mi poliçe ya da teklif alabilirim?
Ertuğrul Sigorta müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak üzere tasarlanmış bir web sitesi olup poliçelerini ve/veya tekliflerini görebilme imkanı sunmaktadır. Web sitesi üzerinden ulaşamadığınız bilgi veya teklifler için de ayrıca 0282 684 64 57 nolu telefondan bizlere ulaşarak ya da sizi aramamız üzere not bırakarak, teklif alabilir ve poliçe satın alabilirsiniz.

İnternet üzerinden hangi ürünler için teklif alabilirim?
Kiracısı ya da sahibi olduğunuz konutunuz için (DASK ve Konut), aracınız için (Kasko ve Trafik), aileniz ve/veya ferdi olarak riskleriniz için (Sağlık, Ferdi Kaza ve Aile Güvence Sigortası) teklif alabilirsiniz.

Peki ya kişisel bilgilerim nasıl korunuyor?
Bu bilgilere ancak üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde ilgili personel ve sigorta şirketleri personeli tarafından ulaşılabilmektedir. Web sitemizi ziyaret etmeniz ve sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağına Gizlilik Politikası'nda daha detaylı olarak belirtilmiştir.